Ердоган: Без Турция, няма проект за изтребителя Ф-35!

Ердоган: Без Турция, няма проект за изтребителя Ф-35!

Проектът за изтребителя Ф-35 е обречен на провал без Турция. Това заяви днес турският президeнт Реджеп Тайип Ердоган, цитиран от Ройтерс.

Ердоган добави, че Анкара е подложена на несправедливо отношение във връзка с този проект.

Турция планира да купи руски системи за противоракетна отбрана С-400, което обтяга отношенията й със САЩ. Вашингтон заявява, че системите С-400 ще компрометират сигурността на произвежданите от Локхийд Мартин изтребители Ф-35. Анкара е вероятен купувач на изтребители Ф-35 и същевременно партньор в програмата за тяхното производство, информира БТА.

В изказване на изложение на отбранителната промишленост в Истанбул Ердоган заяви, че тези, които се опитват да изключат Турция от проекта за Ф-35, не са обмислили внимателно нещата и добави, че Анкара предприема бързо стъпки да разработи свои собствени системи за въздушна отбрана.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Типове поведение, които обезсмислят титлата „лидер“
Дания недоволства от избора на Тръмп на пратеник, подкрепящ американския суверенитет над Гренландия
На днешната дата, 23 декември. Рождениците днес
Президентът на Финландия пред Fox News: Остават най-трудните 5% до постигането на мирно споразумение за Украйна
Япония се готви да възобнови дейността на най-голямата атомна електроцентрала в света близо 15 години след Фукушима
Цитат на деня
Кирил Петков покани генералния секретар на НАТО да посети България