Facebook и Twitter блокираха официалните профили на Доналд Тръмп

ЕС

Социалните мрежи Facebook и Twitter ограничиха достъпа на Доналд Тръмп до собствените му профили след публикации, насочени към привържениците му, щурмували Капитолия, сградата на Конгреса на САЩ.

Във видео обръщение до протестиращите президентът обяви, че ги обича, преди да ги призове да се приберат по домовете си, освен това неколкократно спомена за изборни измами и описа тълпата от свои привърженици като „патриоти“.

Впоследствие Twitter премахна няколко туита на Тръмп, тъй като е нарушил политиките на платформата за граждански интегритет. Оттам заявиха, че профилът му ще остане заключен за добро, ако постовете не бъдат премахнати, а бъдещи нарушения могат да доведат до перманентното сваляне на акаунта realDonaldTrump, предаде „Би Би Си“.

Междувременно от Facebook блокираха профила на държавния глава за 24 часа, тъй като „допринася, а не намалява риска от продължаващо насилие“. Видео обръщението му бе премахнато и от YouTube.

Насилствените действия и пробива в Капитолия забавиха дебата на Конгреса за признаването на победата на Джо Байдън.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Big Brother: Microsoft добавя към Teams функция за засичане на местоположението на служителите
Дипломатически ход: Япония изпрати „със сълзи на очи“ последните си две панди в Китай
Разчистване: Заместник на Си Дзинпин е обвинен в предаване на данни за китайски ядрени оръжия на САЩ
Мълния удари над 70 души на митинг в подкрепа на осъдения бивш президент на Бразилия Болсонаро
Как да бъдем по-умели в разказването на истории?
Жълт код за значителни валежи в 11 области в Западна България
На днешната дата, 27 януари. Рождениците днес