Facebook ще блокира предизборно рекламите на държавни медии

ЕС

Facebook ще забрани в САЩ рекламите от медии, контролирани във финансово и редакционно отношение от държави. Целта е да не се допусне външна намеса в президенските избори наесен, предаде Франс прес.

Социалната мрежа обяви вчера в комюнике, че ще блокира този тип съдържание от лятото като предохранителна мярка, въпреки че държавните медии "рядко рекламират в САЩ".

Тези медии "комбинират влиянието на медийна организация със стратегическата помощ на държава". "Ние смятаме, че хората трябва да знаят дали информациите, които четат, идват от издание, което може да е под влиянието на правителство", заяви Натаниел Глейчър, директор по киберсигурността на Facebook.

Мярката е насочена срещу руски, китайски, ирански и други държавни медии, става ясно от частичен списък, който компанията предостави, предаде Ройтерс.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кафенетата и магазините в Египет ще затварят по-рано заради скъпата енергия
Над 8 милиона американци протестираха срещу Доналд Тръмп
Иран заплаши да атакува американските университети в Близкия изток
Следващата стъпка на служебния кабинет – откриване на 15 000 работни места за младите хора и трайно безработните
Българите масово пазаруват в Гърция, до 30% по-евтино излиза в южната ни съседка
Гюров: Членството ни в НАТО е най-сериозната гаранция за нашата национална сигурност и независимост
Ползваме 5% отстъпка от данъка, ако подадем декларацията за доходите до 31 март
Времето: Облачно и дъждовно