Франция ще отдели 3 млн. евро за спасяване на коралови рифове
Франция ще дари 3 милиона евро на Глобалния механизъм за коралови рифове като част от борбата за опазване на биоразнообразието в океаните. Това обяви в понеделник на конгреса на Международния съюз за опазване на природата френският външен министър Жан-Ив Льо Дриан.
"Трябва спешно да финансираме възстановяването и опазването на коралите. Франция подкрепя Глобалния фонд за коралови рифове", цитира думите му пресслужбата на външното министерство на страната.
"Ще отделим 3 милиона евро за този фонд и очакваме да можем да мобилизираме 625 милиона долара за опазването на кораловите рифове през следващите 10 години", посочи още Жан-Ив Льо Дриан.
Конгресът на Международния съюз за опазване на природата бе открит в петък в Марсилия от френския президент Еманюел Макрон. На него присъстваха представители на сдружения на природозащитници и други неправителствени организации.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Анкета на King's College London: 15% от британците разчитат на изкуствен интелект за съвети за лечение
Свят |Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
Икономика |В Кипър вече ще гласуват и с електронни документи за самоличност
Свят |NASA успешно тества нов плазмен двигател за бъдещитe мисии до Марс
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Икономика |Премиерът: Тепърва започва същинската работа за набелязване на конкретни мерки с цените
България |Новата динамика на пазара на труда: къде всъщност се разминават очакванията
Икономика |Glovo е ключов фактор за навлизането на електронната търговия в местната икономика
Компании | Advertorial |На днешната дата, 14 май. Рождениците днес
На днешната дата |Приеха на първо четене промените в Закона за защита на потребителите
България |Тайната на изключителната креативност
Техники за успех |Времето: Нови валежи в следобедните часове
България |ADVERTORIAL
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Коментари
Няма въведени кометари.