Германия търси спасителен план срещу острия дефицит на работна ръка

ЕС

Германия ще се нуждае от около 400 000 квалифицирани имигранти на година, за да компенсира недостига на работна ръка на трудовия си пазар. Това прогнозира ръководителят на Федералната агенция по заетостта Детлеф Шиле пред в. "Зюддойче цайтунг", предаде ДПА.

Според него на страната ще са нужни разнородни специалисти, от здравни работници, до експерти по климатичната техника, от логистици до учени.

Германия ще страда от недостиг на квалифицирани работници във всички сфери. За да разреши този проблем, страната може да квалифицира неквалифицираните си работници и хората, чиито работни места ще бъдат изгубени заради технически промени.

ФРГ може да остави жените, които сега не по свое желание работят на половин ден, да работят по-дълго, и преди всичко да доведе имигранти в страната.

Шиле смята, че недостигът на работна ръка е ключов въпрос, с който трябва да се заеме следващото правителство след федералните избори в Германия идния месец.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
Проучване на Делойт: Поколението Z и милениалите преосмислят кариерния успех
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите