Хакери свалиха безпилотен военен самолет на САЩ край Багдад

Свят
Обновена 19:41ч., 09.08.2019
Разузнавателен безпилотен самолет на армията на САЩ бе свален северно от столицата на Ирак заради хакерска атака. Това предположи днес иракската агенция "Бураса нюз", цитирана от ТАСС.
Съобщава се, че дронът е имал бордови номер 52187. Той не е получил сериозни повреди. Този факт според агенцията показва, че дронът може да е бил електронно прехванат и насочен да кацне твърдо на земята. Самолетът е предаден на иракските сили за сигурност, инфомрира БТА.
На сайта на "Бураса нюз" е поместена и снимка на дрона, на която се вижда, че той лежи на равнинна местност с повредени задни криле.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.