Уилям и Кейт очакват трето дете

ЕС

Принц Уилям и съпругата му Кейт Мидълтън, очакват трето дете, съобщават от двореца Кенсингтън, пише The Guardian.

Съобщението е направено, след като херцогинята била принудена да отмени ангажимент тази сутрин поради неразположение. "Кралските височества, херцогът и херцогинята на Кеймбридж, са щастливи да съобщят, че очакват третото си дете", се казва в официалното изявление от двореца Кенсингтън, официална резиденция на младото семейство. "Кралицата и членовете на двете семейства са много доволни от новината", се посочва още в изявлението.

Тази седмица най-голямото дете на Уилям и Кейт, четиригодишният принц Джордж, започва училище в Battersea на Томас, южен Лондон. Неговата сестричка, принцеса Шарлот, е на две години. 

Бебето ще бъде петият претендент за трона, а братът на принц Уилям, принц Хари, ще бъде шести. Доскоро, ако новото бебе се окажеше момче, то щеше да изпревари сестра си Шарлот в последователността, съгласно правилото, кралските синове да имат предимство пред своите сестри. Радикалната промяна, настъпила преди раждането на принц Джордж и засягаща бебетата, родени след 28 октомври 2011 г., премахна дискриминацията спрямо момичетата. Това означава, че първият роден наследник, независимо от своя пол, ще бъде обявен за наследник на монархията.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Поколението Z се отказва от традиционния маркетинг. Как да спечелите вниманието му?
Канада ще строи петролопровод до Азия, за да избегне зависимостта от американския пазар
Избраха кой да строи и втория лот от трасето на "Струма" през Кресненското дефиле
"Райфайзенбанк" - банка на годината за четвърти пореден път
Група приключенци спят на хамаци, висящи на десетки метри над земята
На днешната дата, 11 юли. Световен ден на човечеството
H&M възлага представянето на последната си колекция на една от най-известните закръглени модели
Ричард Ст. Джон: 8 правила на успеха
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол