Издирването на малайзийския самолет доведе до откриването на два потънали кораба

ЕС

Екипите, издирващи изчезналия през 2014 г. самолет на Малайзийските авиолинии, са намерили останките на два потънали кораба от 19-и век, предаде ДПА, като се позова на Западноавстралийския музей.

Останките от потъналите кораби са били открити през 2015 г., на около 2300 километра от бреговете на Австралия при първоначалното издирване на пътническия "Боинг 777", който превозваше 239 души на борда. Самолетът изчезна на 8 март 2014 г. по време на полет от Куала Лумпур за Пекин.

Предполага се, че той се е разбил в морето. Миналата година Малайзия, Китай и Австралия прекратиха издирването си на изчезналата машина - най-голямото в историята на въздухоплаването, след като похарчиха 150 милиона долара.

Музеят посочва, че намерените останки са на търговски кораби от 19-и век - един дървен и един железен, като и двата са превозвали въглища. Те са били открити на дълбочина между 3700 и 3900 метра, приблизително на 36 километра един от друг.

Двата кораба вероятно са имали екипаж между 15 и 30 човека. Потъването им вероятно е било причинено от експлозия - нещо обичайно при превозването на въглища, заяви уредникът по морска археология в музея Рос Андерсън.

Според изследователите най-вероятно става въпрос за кораби, пътували от Великобритания към Изтока.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер