Калифорния освобождава предсрочно 8000 затворници, за да забави пандемията

Калифорния освобождава предсрочно 8000 затворници, за да забави пандемията

Калифорния ще освободи най-малко 8000 затворници предсрочно от щатските затвори, за да забави разпространението на COVID-19 в тях, съобщиха властите в щата, цитирани от Ройтерс.

"Тези действия се предприемат, за да бъдат гарантирани здравето и безопасността на затворниците и персонала на затворите", заяви Ралф Диас, ръководител на щатското управление, отговарящо за затворите.

На изискванията за освобождаване отговарят затворници, на които остава да изтърпят от присъдата си година или по-малко. Сред затворниците, които ще бъдат изключени от предсрочното освобождаване, ще бъдат тези, осъдени за престъпления от насилствен характер и сексуални престъпления, пише БТА. 

В Калифорния в няколко затвора имаше големи взривове на коронавирус. Според щатското управление, отговарящо за местата за лишаване от свобода, тези, които ще бъдат предсрочно освободени, може да напуснат затворите до края на август. 

Това освобождаване е най-сериозната по рода си мярка от страна на Калифорния да свие затворническото си население и да намали риска от предаване на COVID-19 чрез отварянето на повече място за социална дистанция и карантина.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали