Китайският град Ухан отменя последните ограничения

Китайският град Ухан отменя последните ограничения

Китайският град Ухан, където започна пандемията от коронавируса, отменя тази седмица последните ограничения след повече от два месеца и половина на строга карантина, предаде ДПА.

От полунощ местно време (16:00 ч. по Гринуич) трафикът в Ухан ще се върне към нормалното. Полетите ще бъдат възобновени, на автомобилите ще се разрешава да напускат града, а хората ще могат да ползват влак, при условие че са здрави и наскоро не са имали контакт със заразени пациенти, информира БТА.

Възобновяването на нормалния живот в този 11-милионен град се разглежда като важен сигнал за Китай, че най-лошият етап от кризата е приключил.

Смята се, че новият коронавирус е бил предаден на хората в Ухан от неизвестен животински вид през декември.

От над 80-те хиляди официално регистрирани случаи на заразяване с коронавирус в Китай 50 000 бяха в Ухан. Там бяха регистрирани над 2500 от общо 3300 починали от коронавирус в Китай.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Адриан Юриев: Визионерът, който променя пазарите на недвижими имоти и услуги в България
Положителните отзиви, на които потенциалните ви клиенти се доверяват
Доларът пренебрегва предизвиканите от Тръмп трусове, фокусът е върху действията на Фед
Великобритания обмисля забрана на X заради голи снимки, генерирани от изкуствен интелект
Reuters: САЩ обмислят да платят по 100 000 долара на всеки жител на Гренландия
Мелони призовава Европа да поднови диалога с Русия, но не очаква бързо възстановяване на Г-8
Една малка промяна, която ще ви помогне със спазването на новогодишните обещания
Смъртта на млада жена, застреляна от агент на имиграционните служби, предизвика остри обществени реакции в САЩ