Логото на ЮНЕСКО се появи на фалшиви документи
Логото и името на ЮНЕСКО са били използвани незаконно върху фалшиви документи, с цел улесняване на нелегалния трафик на африкански културни ценности, предаде „Асошиейтид Прес“.
Културната агенция на ООН призова за „бдителност“ след множество сигнали за измами, осъществявани от трафиканти на артефакти, включително използване на визитки с действителни имена на длъжностни лица на базираната в Париж организация. Повечето от потърпевшите също са от френската столица.
„Незаконният трафик на културни ценности е доходоносна глобална напаст, в повечето случаи свързана с други форми на организирана престъпност, включително финансиране на тероризма“, коментира генералният директор на ЮНЕСКО, Одре Азоле. Агенцията обмисля предприемане на юридически действия.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Из записките на служителя
Маркетинг | Advertorial |Без наш университет сред първите 500 висши училища в света
Общество | Advertorial |ТИР кара с бясна скорост в насрещното на „Тракия”
Общество |Откраднаха лаптоп на Сикрет Сървис с държавни тайни
Свят | Advertorial |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.