Марин Льо Пен идва в София за среща на крайнодесни формации
Лидерът на френската крайна десница Марин Льо Пен пристига в София на 16 ноември, за да се срещне с националистически и популистки съюзници от Източна Европа във връзка с предстоящите през май догодина избори за Европейски парламент, предаде Франс прес.
В българската столица председателката на партията "Национален сбор" ще участва в конференция под надслов "Европа на нациите и на свободата, нов модел за европейските граждани", информира БТА.
На форума на крайнодесни формации тя ще се срещне с председателя на българската партия "Воля" Веселин Марешки, председателя на чешката партия "Свобода и пряка демокрация" Тамио Окамура, с бившия лидер на белгийската фламандска партия "Влаамс беланг" и настоящ лидер на Движението за Европа на нациите и свободата /ДЕНС/ Херолф Анеманс, както и с представител на Австрийската партия на свободата, съобщи ДЕНС вчера в Туитър. В Европейския парламент повечето от тези формации са представени от политическата група "Европа на нациите и свободата", част от която са "Национален сбор", италианската партия "Лига" и Австрийската партия на свободата.
На 1 май във френският град Ница вече се състоя среща на тези политици, организирана от Движението за Европа на нациите и свободата, където те защитиха "идентичността" на нациите и гръко-християнския произход на европейската "цивилизация", припомня АФП.
Това е второто посещение на Марин Льо Пен в чужбина във връзка с предстоящите европейски избори през май. На 8 октомври тя се срещна в Рим със своя италиански съюзник Матео Салвини, председател на партията "Лига". Двамата заедно отправиха нападки срещу "бункера Брюксел". Тези срещи се вписват в стратегията на "Национален сбор" за създаване на съюзи във Франция и Европа, отбелязва агенцията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
A1 Motor Park ще бъде домакин на първия мото Track Weekend в България
Автомобили |План за смекчаване на последствията: Производителят на гуми Pirelli повишава цените и намалява разходите
Компании |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |Мадяр се надява да положи клетва като премиер на Унгария на 9 или на 10 май
Политика |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Закъснели, но необходими: Как данъчните облекчения за R&D ще променят българската икономика?
Икономика |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.