Мексико предлага на търг луксозни къщи и апартаменти на наркотрафиканти
Къщи с басейни и тунели за бягство, ранчо с хектари земя, луксозен апартамент с мрачна история - това са част от 27-те имота, конфискувани от мексиканските власти от наркотрафиканти и други, които бяха предложени вчера на търг, съобщи Ройтерс.
Мексиканският президент Андрес Мануел Лопес Обрадор обеща, че приходите от търга на имоти, иззети от предишни правителства, ще отидат за подпомагане на маргинализирани общности в бедния и опасен Гереро. Един от апартаментите, обявени на търг, е на лидер на наркокартел, който е бил убит в него от братята си. При подобен търг в края на май властите събраха 1,5 милиона долара от продажба на ламборгини и други вещи, конфискувани от престъпници и от един политик, информира БТА.
След като дойде на власт, президентът Лопес Обрадор бързо наложи план за икономии, предвиждащ включително продажба на президентския самолет и други превозни средства на правителството, и разпусна президентската гвардия, която отговаряше за охраната му.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
До края на годината трябва да подменим водомери и топломери с дистанционни
България |Digital age: Невидими дронове, управление на роботи със силата на мисълта и потапящи се къщи
Технологии |Министър Найденов: Статуквото в съдебната власт продължава да действа по добре познатия начин
България |„Маркет ЛИНКС“: Доверието към кабинета „Радев“ продължава да намалява
България |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Свят |Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Енергетика |ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
Компании |Китай започна двудневни учения в Тайванския проток
Свят |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.