Мъртви или умиращи - над 140 кита гинат на морски бряг в Нова Зеландия


Морски брят на отдалечен остров в Нова Зеландия се превърна в масов гроб за 145 кита, предаде Би Би Си. 

Повечето от морските бозайници са били мъртви, а някои от тях живи, но агонизиращи, информира местната служба за защита на природата.

Излизането на китове и делфини на брега обикновено става по няколко причини - болест, грешка в ориентацията на животните, необичайно бърз отлив, преследването им от хищник или екстремни метеорологични условия. 

Китовете са били открити вчера на плажа в залива Мейсън на острова. Все още има надежда, че 8 от тях може да бъдат спасени.

Изплуването на умиращи китове не е рядко срещано в Нова Зеландия - десетки такива случаи са регистрирани в страната всяка година. Смъртта на толкова много на брой китове наведнъж обаче все пак не е обичайно. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ще има ли нов играч в конфликта? Иракски кюрди с въоръжение от ЦРУ подготвят пробив в Иран
Колко токсично е работното ви място?
Тартор на японската мафия „Якудза“ беше вкаран за 20 г. в затвора чрез агенти под прикритие
Директорът на НСОРБ: Има забавени плащания по Общинската инвестиционна програма
Кристалина Георгиева: Световната икономика отново е подложена на изпитание
На днешната дата, 5 март. Рождениците днес
Времето: Ветровито, облачно, а на места в Западна и Централна България и дъждовно
Водещи тех компании се споразумяха с Тръмп сами да финансират допълнителното потребление на ток