Най-големият британски самолетоносач протече

ЕС

Най-новият самолетоносач на британския военноморски флот „Кралица Елизабет“ протече след проблем с уплътнението на вала на кораба, съобщава Би Би Си.

Корабът, който струва 4,2 милиарда долара, бе пуснат в експлоатация на 7 декември, след официална церемония, в която участва самата кралица Елизабет II.

По информация на британския вестник „Сън“, в корпуса на кораба проникват по 200 литра вода на всеки час. Проблемът е бил открит по време на морски учения в близост до английската военноморска база в Портсмут.

Самолетоносачът, който е с водоизместимост 65 000 тона и дължина от 280 метра, се счита за новия флагман на Кралските военноморски сили.

Говорител на британския флот заяви, че вече е планиран ремонт на кораба и че създалият се проблем няма да попречи на самолетоносача да плава в началото на новата година. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
България в енергийната трансформация: риск или стратегическо предимство?
Българската Cloud Office беше обявена за Партньор на годината на Google Cloud за Централна и Източна Европа
Основателят на Gemcorp Атанас Бостанджиев е новият собственик на ПФК Левски
"Да, България" настояват за коалиционно споразумение с ДСБ и ПП
На днешната дата, 24 април. Рождениците днес
Тръмп обяви удължаване на примирието между Израел и Ливан с три седмици. Той няма да бърза със споразумението с Иран
Икономиката с нулеви кликвания краде трафика, на който разчитате