Нова институция ще отговаря за киберсигурността в САЩ

Нова институция ще отговаря за киберсигурността в САЩ

Министерството на вътрешната сигурност на САЩ обяви създаването на Съвет за киберсигурност, в който експерти от публичния и частния сектор ще анализират значими хакерски инциденти и ще препоръчват подобряващи противопоставянето на заплахите мерки, съобщи Асошиейтед прес.

Новият орган е създаден по модела на Националния съвет за безопасност на транспорта, който анализира самолетни катастрофи и други сериозни инциденти и беше създаден през май миналата година със заповед на президента Джо Байдън. Поддръжници на идеята разкритикуваха министерството на вътрешната сигурност, че се е забавило прекалено много време с нейното реализиране, предава БТА. 

Новият съвет ще се състои от 15 души - държавни служители и представители на частния сектор, каза министърът на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас. Председател на съвета ще бъде Робърт Силвърс, високопоставен служител на министерството на вътрешната сигурност. Негова заместничка ще бъде Хедър Адкинс, директор в "Гугъл" по сигурността.

Сред членовете на съвета са служители на ФБР, Агенцията за национална сигурност и министерството на отбраната, както и на компаниите "Върайзън" и "Майкрософт".

Първата задача на новия орган ще бъде посветена на уязвимостта log4j. Този обявен през декември недостатък позволява на хакери лесно да поемат контрол над всичко в кибепространството - от промишлени системи за управление през уеб сървъри до потребителска електроника. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
Специалистът Моуриньо остави 747 000 евро сметка за хотел при напускането на „Фенербахче“
За първи път: Съд в Гърция наложи 1,7 млн. евро глоба за жестокост към животни
Борисов: Имаме име за особен управител в "Лукойл", чакаме Радев да се произнесе
Германия ще предостави допълнителни 40 млн. евро зимна помощ на Украйна
Енергийният министър: България има бензин за половин година и дизел за четири месеца
Силна магнитна буря може да доведе до появата на сияние над България
Международен екип от учени откри на границата между Албания и Гърция най-голямата паяжина в света