О Джей Симпсън излиза от затвора след 9 години

О Джей Симпсън излиза от затвора след 9 години

Бившата американска футболна звезда и актьор О Джей Симпсън беше пуснат от затвора в Невада след като прекара 9 години в него, предава Би Би Си.

Симпсън излежаваше присъда за въоръжен грабеж, атака със смъртоносно оръжие и по 10 други обвинения след нападение в хотел в Лас Вегас през 2007 г. През 2008 г. той беше осъден на 33 години затвор. Съдът сега приема молбата му за предсрочно освобождаване, след като бившият футболист се разкая, заявявайки, че е преосмислил ценностите в живота си и иска да прекарва повече време със семейството си и четирите си деца. Неговото предсрочно освобождаване беше одобрено от комисия за изслушване през юли. 

През 1995 г. Симпсън беше оправдан в шумен процес по обвинение в убийството на бившата си съпруга Никол Браун Симпсън и приятеля й Рон Гудман. Процесът беше определен като "Делото на века". Той завърши с оправдателна присъда, след като адвокатите на Симпсън успяха да докажат, че той е невинен, въпреки събрани доказателства срещу него.

След излизането си от затвора, 70-годишният Симпсън ще бъде поставен под наблюдение от американските власти, на които ще трябва да се отчита в продължение на 5 години. 

О Джей е легендарен рънингбек на "Бъфало Билс" и бивша филмова звезда. В кариерата си като футболист е играл за тимовете на Бъфало и Сан Франциско 49ърс, като през 1973 г. е избран за "Най-полезен играч" в Националната футболна лига (НФЛ) на САЩ, припомня Sportal.bg. Той е и петкратен участник в т. нар. "мач на звездите" - Пробоул.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения