Осем тона злато са били изнесени от централната банка на Венецуела

Осем тона злато са били изнесени от централната банка на Венецуела

Най-малко 8 тона злато са били изнесени миналата седмица от трезора на венецуелската централна банка. Това съобщиха опозиционен депутат и трима правителствени източници, цитирани от Ройтерс.

Златото е било изнесено с правителствени коли между сряда и петък миналата седмица, когато в банката не е имало редовна охрана, а директорът на институцията Каликсто Ортега е бил в чужбина, казаха депутатът Анхел Алварадо и тримата правителствени източници, цитирани от БТА.

"Те планират да го продадат незаконно", каза Алварадо в интервю.

Централната банка не отговори на молбата да коментира тази информация.

Алварадо и правителствените източници, пожелали анонимност, не казаха къде е изпратено златото.

Това е поредният признак, че президентът Николас Мадуро търси отчаяно начин да се сдобие с твърда валута на фона на затягащите се санкции, отбеляза Ройтерс.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Типове поведение, които обезсмислят титлата „лидер“
Дания недоволства от избора на Тръмп на пратеник, подкрепящ американския суверенитет над Гренландия
На днешната дата, 23 декември. Рождениците днес
Президентът на Финландия пред Fox News: Остават най-трудните 5% до постигането на мирно споразумение за Украйна
Япония се готви да възобнови дейността на най-голямата атомна електроцентрала в света близо 15 години след Фукушима
Цитат на деня
Съдът възстанови възнаграждение на Мъск и той стана първият с богатство над 700 милиарда долара