Пастор Андрю Брансън лети към САЩ

Пастор Андрю Брансън лети към САЩ

Пастор Андрю Брансън, чиято съдба влоши тежко отношенията между САЩ и Турция, бе освободен от турски съд и в момента лети към САЩ. Много вероятно е лично президентът Доналд Тръмп да го посрещне на летището. Съдбата на пастора бе в центъра на влошаването на отношенията на американската администрация и Анкара.

Андрю Брънсън бе осъден на три години затвор, но сега съдът прецени, че няма да ги излежи, тъй като е задържан от октомври 2016 г. Делото срещу него бе за тероризъм. Брънсън е живял в Турция повече от 20 години и бе обвинен, че има връзки с кюрдски терористи и поддръжници на духовника и враг на президента Реджеп Ердоган Фетхуллах Гюлен.

Заради задържане на пастор Брансътн Доналд Тръмп удвои митата върху алуминия и стоманата от Турция.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

El Pais: ЕС нарича срещата Тръмп - Путин в Будапеща „политически кошмар“
Тръмп: Стига кръвопролития! Войските на Москва и Киев да спрат там където са в момента
Президентът на Унгария пристига на официално посещение у нас
Важни решения по пътя към успеха
На днешната дата, 19 октомври. Ден на българския лекар
Нобелов лауреат по физика, с важен принос в науката на XX в., почина на 103 години
The Wall Street Journal: САЩ обмислят премахване на тарифите за стоки, които не се произвеждат в страната
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията