Пилотите на Бритиш еъруейз започнаха безпрецедентна 48-часова стачка

Пилотите на Бритиш еъруейз започнаха безпрецедентна 48-часова стачка

Пилотите на британския превозвач Бритиш еъруейз (British Airways) започнаха в полунощ /местно време/ 48-часова стачка с искания за увеличаване на възнагражденията и подобряване на условията на труд, съобщиха Ройтерс и ТАСС.

Заради стачката, която може да стане най-голямата в историята на компанията, Бритиш еъруейз беше принудена да отмени 1500 полета. Най-малко 280 хиляди пътници ще бъдат засегнати, съобщава в. "Дейли телеграф", цитиран от БТА. От сайта на летище "София" става ясно, че към момента, заради стачката е отменен полет на "Бритиш еъруейз", който по график пристига в 12.55 часа. Анулиран е и полет от София до Хийтроу, който по разписание е трябвало да излети в 13.45 днес.

В хода на досегашните преговори синдикатът на пилотите БАЛПА (BALPA) отхвърли предложението на авиокомпанията за вдигане на заплатите с 11,5 процента за три години. Синдикатът настоява, че това е недостатъчно, защото финансовите показатели на компанията сега й позволяват да направи на пилотите по-добро предложение. Бритиш еъруейз от своя страна заяви, че стачните действия са неоправдани, защото предложението й за вдигане на заплатите е "достойно".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи
Типове поведение, които обезсмислят титлата „лидер“
На днешната дата, 23 декември. Рождениците днес
Дания недоволства от избора на Тръмп на пратеник, подкрепящ американския суверенитет над Гренландия
Президентът на Финландия пред Fox News: Остават най-трудните 5% до постигането на мирно споразумение за Украйна
Япония се готви да възобнови дейността на най-голямата атомна електроцентрала в света близо 15 години след Фукушима
Цитат на деня
Съдът възстанови възнаграждение на Мъск и той стана първият с богатство над 700 милиарда долара