Първи интернет съд в Китай

Първи интернет съд в Китай

В Китай официално бе открит първият интернет-съд в град в град Ханджоу, провинция Джъдзян, съобщи централната китайска телевизия.

Решението за създаването на съда бе взето през юни на сесия на Централния комитет на китайската комунистическа партия за всестранно задълбочаване на реформите. От откриването на интернет-къса тази сутрин присъства председателят на Върховния народен съд Джоу Цян, предава РИА Новости.

Интернет-съдът ще гледа дела, свързани със случаи на измама в онлайн търговията, в сключването на договори за кредити, дела за нарушаване ан авторските права в интернет.

Всички съдебни процедури – от подаването на иска и образуването на дело ще се извършват чрез сайта на съда. Изслушванията и обявяването на присъдите ще става пак там – онлайн с видео в реално време.

По-рано властите обявиха, че съдебната система в града е образувала множество дела за киберпрестъпления и броят им расте. От около 600 през 2013, през миналата година числото им е надхвърлило 10 000.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 18 октомври. Имен ден празнуват Златка, Златина, Златан, Лука
Откриха механизъм, който кара тялото да атакува раковите клетки
Чистка: Пекин лиши от звание и изключи от компартията девет влиятелни военни
Легендарната кинозвезда Бриджит Бардо се възстановява у дома след престой в болница
След нови разкрития за Епстийн: Британският принц Андрю обяви, че се отказва от титлите си
Нивата на въглероден двуокис в атмосферата достигат рекордно високи нива
Тръмп поиска от Върховния съд да разреши разполагането на националната гвардия в Чикаго
Неизвестно за известните: Датски обущар измисля перфектната комбинация на ботуши с минижуп