Путин нарече Сергей Скрипал "предател" и "отрепка"

Путин нарече Сергей Скрипал предател и отрепка

Владимир Путин нарече "предател" и "отрепка" отровеният с новичок във Великобритания бивш руски шпионин Сергей Скрипал, съобщиха информационните агенции, цитирани от БТА.

Руският президент направи скандалното изявление на пленарно заседание на енергиен форум в Москва. "Някои прокарват мисълта, че господин Скрипал е едва ли не правозащитник", каза Путин в отговор на въпрос за санкциите срещу Русия и покушението срещу Скрипал. "Той е просто шпионин, предател на родината. Има такова понятие - предател на родината. Той е един от тях", заключи Путин и добави: "Той е просто отрепка, това е".

Путин изтъкна, че във всяка страна се отнасят по този начин към предателите. Същевременно констатира, че "никому не е било необходимо да трови" някакъв предател, който е бил заловен, излежал си е присъдата и е бил пуснат на свобода.

Путин изрази учудване, че водещият на дискусията е подел тази тема. "Сега ние с вас за какво говорим - за петрола и газа или за шпионажа?" - попита той и се пошегува: "Хайде, да минем на друга древна професия, да обсъдим какво става в тази сфера на бизнеса". Продължавайки в този тон, президентът на Руската федерация заяви, че шпионажът, както и проституцията, "е една от най-важните професии в света", която никой не е премахвал и засега не е в състояние да премахне.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца
Путин изрази „принципна подкрепа“ за прекратяването на огъня, но подчерта нуждата от допълнителни преговори