Рио де Жанейро въведе ограничения за ресторантите и плажовете

ЕС

Рио де Жанейро въведе днес ограничения за работата на ресторантите, баровете и плажовете като част от мерките за овладяване на епидемията от новия коронавирус в Бразилия, предаде Франс прес. 

Баровете и ресторантите ще трябва да приключват работа в 17 ч., а на плажовете ще бъде забранена амбулантната търговия. Магазините ще могат да работят до 20 часа. Въвежда и се вечерен час, който ще продължава от 23 до 5 ч. и ще се отнася за движението на хора, но не и на автомобили.

Мегаполисът с население от 6,7 милиона души е един от последните градове в страната, които предприемат мерки срещу коронавируса. С близо 260 хиляди смъртни случая от COVID-19, Бразилия, с население от 212 милиона души, е на второ място в мрачната статистика след САЩ и трета в света по брой заразени. Вчера страната съобщи за 1910 починали, подобрявайки черния рекорд от 1641, поставен едва ден по-рано. 

Крайнодесният президент Жаир Болсонаро продължава да подценява здравната и социалната криза, като оставя на отделните щати и общини сами да преценяват какви мерки да вземат в борбата с коронавируса, отбелязва АФП.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия