Самолет с ученици падна на магистрала в Аляска

Самолет с ученици падна на магистрала в Аляска

Самолет на „Аляска Еърлайнс” падна на магистрала в Аляска по време на полет от Анкоридж до остров Уналяска, предаде ABC news. Двама души са в критично състояние, други 10 са с различни контузии и наранявания.

Избегната е много по-голяма трагедия, тъй като тежката машина е спряла на метри от океана. Според първите информации, самолетът, изпълнявал полет от Анкоридж до о. Уналаска по неясни до момента причини е "прескочил" пистата и за малко се е разминал с потъване в залива.

На борда е имало 39 пътника, включително ученически отбор по плуване, както и 3-членен екипаж. За щастие, няма пострадали сред децата и техните водачи.

 

 

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Земетресение разлюля София
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Новата икономика: Могат ли европейските фермери да спасят водния цикъл?
Бойко Борисов: Санкциите срещу Делян Пеевски са несправедливи, Бюджет 2026 няма да бъде оттеглен или преправян
Страховете от AI балон доведоха до разпродажби на световните фондови пазари
Кандидатът на демократите Зохран Мамдани е новият кмет на Ню Йорк
Как един рибарски остров в Китай се превърна в химическа империя?
Сеул: Северна Корея е изпратила 5000 военнослужещи в Русия за два месеца