САЩ дари на Виетнам 2 млн. дози ваксини срещу COVID

ЕС

Виетнам получи 2 млн. дози от ваксината срещу Covid-19 „Модерна“, дарени от американското правителство, съобщи посолството на САЩ в Ханой днес, докато азиатската страна се бори със сериозно разпространение на коронавируса, предаде Ройтерс.

Доставката е част от 80-те млн. дози, обещани от президента Джо Байдън в подкрепа на глобалните нужди.

След като успешно обузда заболяването през голяма част от пандемията, Виетнам е изправен пред „по-упорити“ огнища от края на април с рекорден ръст на дневните заразявания.

Здравното министерство съобщи днес за 1853 ноозаразени – шести по-реден ден на ръст и над досегашния рекорд от 1625 нови случая в петък.

Виетнам дотук е установил 27 863 случая на Covid-19 и 112 починали, което е  изключително малко в сравнение с някои европейски държави, Индия или САЩ.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната