СИРИЗА внесе вот на недоверие срещу гръцкото правителство
Основната лява опозиционна партия в Гърция СИРИЗА внесе вот на недоверие срещу правителството заради провала с овладяването на последствията от снежната буря, която обхвана страната. Това пише електронното издание на гръцкия вестник Kathimerini.
"Снежната буря погреба последните илюзии, че Мицотакис има способността да се поучи от своите грешки и закъснения и от драматичните резултати от своите идеологии. От името на парламентарната група на СИРИЗА – Прогресивен алианс внасям вот на недоверие срещу най-лошото правителство, което страната е познавала след падането на диктатурата. В демокрацията няма задънени улици", каза лидерът на гръцката опозиция Алексис Ципрас в парламента в четвъртък, цитиран от изданието и Агенция "Фокус".
Ципрас каза, че правителството се е провалило във всяка извънредна ситуация през последните няколко години, като горските пожари, които опустошиха части от Атика и Евия миналото лято, пандемията и снежните бури - както тази седмица, така и миналата зима.
Председателстващият заседанието на парламента Никитас Какламанис съобщи, че парламентарната дейност се преустановява и предстоят тридневни консултации.
Министърът на развитието Адонис Георгиадис заяви от парламентарната трибуна, че правителството ще даде отговор на всички въпроси по време на предстоящия дебат в парламента. Очаква се тридневният дебат да започне в петък следобед и да завърши с гласуване на вота в неделя вечерта.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |„Вечни химикали“ са открити в 98,8% от изследваните проби човешка кръв
Наука и Здраве |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Няма желаещи да правят мляко и сирене по БДС
България | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.