След Харви нов ураган връхлита Пуерто Рико и Флорида

ЕС

Нова тропическа буря застрашава САЩ, този път Пуерто Рико и Флорида. Ирма започна като ураган от 3-а степен, премина в 4-а степен – „опасен“, и напредва със скорост на вятъра между 210 и 250 км/час. Стихията е от същата категория като унищожителния Харви, предава Франс прес.

Пуерто Рико се подготвя за най-лошото. Губернаторът на острова Рикардо Росело обяви вчера извънредно положение и мобилизира националната гвардия за посрещането на Ирма. Флорида направи същото.

Синоптиците очакват до края на деня днес ураганът да се усили още. В сряда ще удари Пуерто Рико според американския център за ураганите в Маями. Центърът предупреди, че дотогава трябва да приключи подготовката на предпазните мерки.

На острова живеят 3,4 млн. души и има 456 центъра за временно убежище, които могат да поберат до 62 000 души. В очакване на бурята, властите замразиха цените на основните продукти като вода, храна и лекарства, генератори за ток и батерии.

Ирма ще удари две седмици след Харви, който помете и наводни част от щатите Тексас Луизиана. Жертвите на бедствието продължават да се увеличават и до момента да 60.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България