Стачка предизвика хаос на големите летища в Германия

ЕС

Хаос и анулирани полети предизвика стачката на служителите по сигурността на осем германски летища, сред които Франкфурт, най-натовареното в Германия и основен междуконтинентален център, съобщава AP.

Синдикатът Verdi  обяви целодневен протест, към който се присъединиха летищата  в Берлин, Бремен, Хамбург, Хановер, Щутгарт, Дюселдорф и Кьолн-Бон, преди петия кръг от преговори за подобряване на заплащането, насрочен за четвъртък .

Във Франкфурт 108 от планираните за деня 790 полета бяха отменени във вторник сутринта, съобщи германската информационна агенция DPA.

В Хамбург бяха канселирани всички 88 планирани полета за деня.

Летище Дюселдорф съобщи, че авиокомпаниите са отменили 140 от планираните около 260 полета до и от западния германски град. В Кьолн/Бон 73 от 123 полета не са осъществени.

Verdi настоява работодателите да вдигнат заплатите на около 25 000 служители по сигурността с поне 1 евро на час. Това е 40% увеличение на заплатите, според Асоциацията на компаниите за авиационна безопасност BDLS, която определи исканията на синдиката като "утопични".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
САЩ изплащат обезщетенията на жертвите на най-голямата криптопирамида OneCoin на Ружа Игнатова
Колумбия ще евтаназира 80 от „кокаиновите хипопотами“ на наркобарона Пабло Ескобар
Въвеждат три нови автобусни линии в София от днес
The New York Post: ЦРУ е използвало секретно устройство „Призрачен шепот“ при спасяването на пилота в Иран
МВФ понижи прогнозите си за световната икономика и предупреди за глобална рецесия
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
Времето: Слънчево и топло, но в планините ще има и валежи