Тръмп иска да извади САЩ от Световната търговска организация

Тръмп иска да извади САЩ от Световната търговска организация

Американският президент Доналд Тръмп е заявил пред високопоставени служители в Белия дом, че иска да извади САЩ от Световната търговска организация(СТО), предаде CBNC, позовавайки се на доклад на сайта Axios.

„Той заплаши да изтегли САЩ от Световната търговска организация поне 100 пъти. Това просто ще ни съсипе като страна“, коментира пред Axios един от американските представители, пожелал да запази анонимност.  

По думите на източникa от Белия дом, Тръмп е казал: „СТО винаги ни прецаква. Не знам защо сме в Световната търговска организация. СТО е проектирана от останалия свят, за да прецаква САЩ.“

От Axios поясняват, че съветниците на Тръмп се противопоставят на идеята и че до момента тя не е била представяна като сериозно политическо предложение. От изданието пишат още, че за евентуално изтегляне на САЩ от СТО ще бъде нужно одобрение от Конгреса.

„Няма никаква новина. Информацията е преувеличена“, коментира финансовият министър на САЩ Стивън Мнучин пред Fox Business Network.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Киев: Русия е струпала 110 000 войници близо до стратегически важен украински град
В Будапеща ще се състои ежегодният гей парад въпреки официалната забрана
Финансовият министър иска криминализиране на подпомагането на деца за участие в онлайн залагания
Футболната звезда Килиан Мбапе подаде жалба в прокуратурата за морален тормоз в ПСЖ
Путин е готов да съкрати военните разходи на Русия на фона на опасенията от рецесия
Джеф Безос се ожени за Лорън Санчес на пищна церемония във Венеция
Върховният съд на САЩ разшири властта на Тръмп - и той възнамерява да се възползва от това
Тръмп прекрати търговските преговори на САЩ с Канада, помрачавайки надеждите за нови споразумения