Турция издига бетонна стена по южната си граница

Турция издига бетонна стена по южната си граница

Турция завърши изграждането на модулна бетонна стена с дължина 330 километра по границата си със Сирия и Ирак, съобщава Actualno.com, позвавайки се на информация от Анадолската агенция.

В същото време телена ограда е вдигната по 191-километровия участък от южната граница.

Според агенцията благодарение на взетите мерки за сигурност миналата година Турция предотврати 57 186 опита за незаконно проникване в страната, като повечето нарушения (89,5%) се паднали на границата със Сирия, отбелязва РИА Новости. Задържани са 424 641 души, сред които лица от 74 държави. Повечето нарушители (390 336 души) са сирийци, пише още БГНЕС.

Броят пък на наемниците, опитали се да се присъединят към групировката „Ислямска държава“ е намалял 7 пъти в сравнение с 2015 година.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урсула фон дер Лайен: ЕС е готов да мобилизира 3 млрд. евро за един „демократичен“ Беларус
Северна Корея е започнала да демонтира високоговорители за пропаганда по границата с Юга
Хората не следват марките, а историите
Зеленски отхвърля предложението на Тръмп за размяна на територии с Русия
Мексико отхвърли предполагаем план за изпращане на американските военни срещу наркокартелите в страната
90-секундното правило за справяне със силните емоции
На днешната дата, 10 август. Рождениците днес
Ройтерс: Индия замразява плановете си за закупуване на американско оръжие заради митата