Влак дерайлира в Индия. Петима загинаха, а десетки са ранени

Влак дерайлира в Индия. Петима загинаха, а десетки са ранени

Петима души загинаха, а най-малко 30 са ранени при дерайлиране на влак в северния индийски щат Утар Прадеш, съобщава БТА, цитирайки ДПА.

Пет вагона от експресния влак са излезли от релсите близо до град Раебарели малко след 6 ч. сутринта местно време (00.30 ч. по Гринуич). Влакът пътувал за щатската столица Лакнау.

На място са пристигнали полицаи и спасителни екипи, които се опитват да измъкнат блокирани във вагоните пътници.

Причината за дерайлирането засега не е известна.

Железопътната мрежа на Индия е сред най-големите в света и катастрофите по нея са нещо обичайно. От 2010 г. досега в железопътни катастрофи в Индия по официални данни са загинали над 25 000 души.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
Тръмп одобри сделката за TikTok
Да инвестираш като най-богатите хора в света вече е по-лесно от всякога. Но колко е опасно?
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната
Нови материали правят водолазните костюми устойчиви на ухапвания от акули
Времето: Жълт код за силен вятър в 6 области