Японският император отново изпълнява официалните си задължения

ЕС

Японският император Акихито се е възстановил напълно след заболяването си и отново изпълнява официалните си задължения. Това съобщи днес администрацията на императорския двор, предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Монархът прие днес акредитивните писма на чуждестранни посланици, съобщи агенция Киодо. Независимо че бе на легло, вчера Акихито посвети известно време на работа с документи, се казва в информацията.

В началото на седмицата 84-годишният Акихито отмени всичките си публични изяви, след като му бе поставена диагноза церебрална исхемия със симптоми световъртеж и засилено изпотяване. Японската императорска двойка напоследък често пътуваше из страната за прощални обиколки, преди Акихито да абдикира.

Претърпял сърдечна операция и лечение за рак на простатата, императорът изрази през 2016 г. опасения, че поради напредналата си възраст ще му е трудно да изпълнява задълженията си. На 30 април 2019 г. той официално ще се оттегли от трона в полза на престолонаследника принц Нарухито.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Сенатът на САЩ прие резолюция за прекратяване на войната с Иран