Запалиха дървена скулптура на Мелания Тръмп

Запалиха дървена скулптура на Мелания Тръмп

Дървена скулптура на Мелания Тръмп, разположена близо до родния ѝ град в Словения, бе запалена и свалена на 5 юли, точно една година след официалното ѝ откриване, предаде „Индипендънт“.

Паметникът е създаден от ствол на липа и е дело на местния скулптор Алеш Жупевц Макси. Той бе премахнат от базирания в Берлин американски артист Брад Дауни, който е финансирал създаването му с идеята да повдигне въпроса за анти-имиграционните политики на Доналд Тръмп и имигрантския статут на съпругата му.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BRAD DOWNEY (@bigtimebrad) on

Откакто е първа дама на САЩ, в Словения на Мелания са кръстени шоколад, вино, торта, обувки, бельо и други изделия. Властите разследват кой и защо е запалил скулптурата.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Европейските лидери са изпълнени с предпазлив оптимизъм след разговор с Тръмп преди срещата с Путин
Ликвидаторите на втората по големина китайска строителна компания Evergrande продадоха картина на Моне
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната
Времето: Ветровито с температури до 35 градуса
Доц. Кунчев: Има леко увеличаване на заболеваемостта от COVID-19, но ситуацията не е притеснителна
Малта и България са с най-ниски акцизи върху дизела и бензина в Европа през 2025 г.
The Wall Street Journal: Могат ли САЩ да попречат на китайския AI да завладее света?
Как да изградите увереност и да повишите самочувствието си?