Затвориха тунела Готард заради тежка катастрофа

ЕС

Един от основните пътнотранспортни маршрути на Европа - швейцарският тунел Готард, беше затворен заради тежка катастрофа, предаде Би Би Си. 

Полицията в страната съобщи, че двама души са загинали и четирима са ранени в тунела. Катастрофата е между автомобил и камион. 

Готард преминава под Алпите в страната. Той остава затворен няколко часа, докато мястото на инцидента бъде разчистено. 

Разследващи посочват, че шофьорът на колата, която е с германска регистрация, е прекосил лентата в тунела за разграничаване от насрещното движение. 

Тунелът е дълъг 17 км и отваря през 1980 г. Използван е за преходи от северната част на Европа към южната. Над милион камиони преминават през него годишно. 

През 2001 г. 11 души загинаха в него след като два камиона се сбъслаха челно, от което възникна голям пожар. Тунелът отвори отново с по-стриктни мерки за сигурност след катастрофата. През миналата година беше отворена и железопътната му част в опит на швейцарските власти да облекчат част от трафика.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали