Coca-Cola HBC избра България за първата си лаборатория за технологични иновации

Политика за бисквитки

Първата по рода си Лаборатория за технологични иновации на Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани беше официално открита в София, България. Изпълнителния директор по информационните технологии и член на изпълнителния комитет на Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани Ален Брухард, вицепрезидента и главен изпълнителен директор по информационните технологии на Компанията Кока-Кола Бари Симпсън и директорът на Лабораторията за технологични иновации Кирил Трайков прерязаха лентата на центъра, който е разположен в София Тех-парк. 

Лабораторията за технологични иновции ще предостави обща платформа за представяне на съществуващи решения за бизнеса и ще бъде съвместно място за работа за проучване на възможностите с партньори като Microsoft, SAP, Atos, Google, OTE. Освен това, ще създаде мост между Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани, университети за млади талантливи умове и стартъпи.

„Днес ние правим още една стъпка напред и отбелязваме постигането на значителен напредък в усилията ни за дигитализация на Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани, заедно с Компанията Кока-Кола, нейната програма The Bridge и нашите стратегически партньори. Това събитие бележи кулминацията на една идея, стартирала преди 2 години. Идея за създаване на Лаборатория за технологични иновации, която да служи като катализатор на нашия растеж и стремеж да предоставим богато портфолио, обхващайки все по-голям брой поводи за консумация 24 часа на ден, 7 дни в седмицата.”, каза Ален Брухард, член на изпълнителния комитет и изпълнителен директор по информационните технологии на Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани.

По време на откриването на лабораторията изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции Стамен Янев официално връчи Инвестиционен сертификат „клас А“ за един допълнителен проект „Плиска“, който цели разширяване на Кока-Кола ХБК ИТ активностите, прехвърляне и централизиране на услугите, които се предоставят от България на всички компании в 28 държави от Групата Кока-Кола Хеленик Ботълинг. Инвестицията ни по този проект възлиза на 1,374 млн. лв. и е свързана с наемането на сграден фонд, оборудването му за целите на компанията, придобиването на ноу-хау, както и закупуването на технологии и хардуер, наемането и обучаването на персонал, посредством които ще се извършва дейността, които представляват важна част от системната дигитална трансформация на Кока-Кола в световен мащаб. „Специфичният проект и компанията Кока-Кола - това е визуализирано определение за това, което бихме искали да видим в българската икономика. Това са: инвестициите и иновациите, равни на лидерството. Шрифтът на кирилица на търговската марка Кока-Кола е създаден в България, затова се надявам, че този център ще бъде отправна точка за създаване на интелигентни технологии с печат „България“, отбеляза Стамен Янев.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Франция ще строи шест нови АЕЦ
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”