Facebook: Крeмълската пропаганда е стигнала до 126 млн. в САЩ

Политика за бисквитки

Около 126 милиона американци може да се видели московска пропаганда във Facebook преди президентските избори в САЩ по данни на социалната мрежа, които шефовете на компанията ще представят на изслушването им в американския Конгрес.

Twitter също увеличи значително броя на засечените потребителски профили, които вероятно са създадени за пропагандна намеса. Закрити са над 2700 фалшиви профила, направени от руска интернет компания.

Американските власти изискаха данните Facebook, Twitter и Google по разследването на аферата с руската намеса в американските президентски избори.

Първоначално обявените данни бяха за значително по-малък брой профили и по-слабо покритие на пропагандните постове.

 „Алфабет“, собственикът на „Гугъл“, заяви, че е разкрила платени от Русия политически реклами за 4700 долара. Това ще съобщи представител на тази компания на предстоящото изслушване пред Конгреса, предаде Ройтерс.

„Алфабет“ смята да създаде отделна база данни, за да може редовно да публикува данни кой плаща за публикуването на подобни реклами. Подобна практика обяви, че въвежда и Facebook.

Кремъл и президентът Доналд Тръмп многократно отричат за руска намеса в полза на строителния магнат. Двама бивши членове на екипа на Тръмп обаче вече получиха обвинения по „руската афера“, разследвана от специалния прокурор Робърт Мълър.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Звездите за бизнеса от 10 до 16 август: Баланс между амбициите и реалните възможности
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка