Френски телеком премахва 3000 антени на Huawei

Френски телеком премахва 3000 антени на Huawei

Френският телеком Bouygues постепенно ще премахне общо 3000 антени на Huawei до 2028 г., следвайки решението на властите да отстранят оборудването на китайската компания от най-гъсто населените райони на страната.

След обвинението на САЩ, че Китай може да използва Huawei за шпионаж, много от съюзниците на Вашингтон решиха да наложат рестрикции на основаната от Рен Женгфей корпорация, пише „Ройтерс“.

Миналия месец френските власти предупредиха телеком операторите, които планират да си партнират с китайската група за изграждането на 5G мрежа, че няма да имат възможност да подновят лицензите си за използването на оборудването, което решат да си купят от Huawei.

Според Оливие Руса, зам.-главния изпълнителен директор на Bouygues, демонтажът на антените няма да повлияе значително върху резултатите на компанията му. Той отбеляза още, че съоръженията, произвеждани от Huawei, вече са забранени в градовете Брест, Страсбург, Тулуза и Рен.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Шефът на Nvidia Дженсън Хуан изравни Уорън Бъфет по богатство
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли