IBM върви към най-голямата сделка в историята си, става №1 на пазара на облачни услуги

Политика за бисквитки

Американската корпорация IBM ще преобърне изцяло досегашната конструкция на пазара на облачни услуги. Компанията обяви планове за покупка на компанията-разработчик на програмно обезпечение Red Hat Software.
"Придобиването на Red Hat ще промени напълно правилата на играта и цялата ситуация на пазара на облачни услуги. Със сделката, IBM  ще стане провайдер №1 в света  на хибридни облачни услуги", коментира председателят, президент и генерален директор на компанията Джини Ромети. 

Общата сума на сделката е $34 млрд. – най-голямата в историята на IBM и трета по обем в историята на американските IT-компании. Тя ще бъде платена през изкупуване на всички емитирани акции на Red Hat по $190 бройката. След приключването на сделката Red Hat ще стане подразделение на IBM, отговарящо за облачните решения, а генералният директор на разработчика  Джим Уайтхърст ще се присъедини към висшия мениджмънт на IBM. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Следващата стъпка на служебния кабинет – откриване на 15 000 работни места за младите хора и трайно безработните
Гюров: Членството ни в НАТО е най-сериозната гаранция за нашата национална сигурност и независимост
Над 8 милиона американци протестираха срещу Доналд Тръмп
Кафенетата и магазините в Египет ще затварят по-рано заради скъпата енергия
Мадуро благодари на поддръжниците си в първо послание от американски затвор
България сред най-добре обезпечените с газ в Европа
Близо 6 тона негодни храни в Димитровград ще бъдат унищожени
Иран заплаши да атакува американските университети в Близкия изток