Служители на Amazon слушат какво казваме на Alexa

Служители на Amazon слушат какво казваме на Alexa

Хиляди служители на Amazon по света слушат и преглеждат лични разговори, осъществени чрез виртуалния асистент на компанията Alexa, като целта е подобряване на технологията, съобщава Блумбърг.

Екипът на компанията прослушва гласови записи от домовете и офисите на собствениците на смартспийкъра Echo. Записите са обработвани и анализирани като част от усилията да се премахнат пропуските в това как Alexa разбира човешката реч и да се помогне на виртуалния асистент да отговаря по-добре.

Хора, натоварени със задачата да обработват записи, има в няколко регионални офиса на Amazon - например в Бостън, Индия и Румъния, като някои от служителите преглеждат по до 1000 аудио записа на смяна, която продължава по 9 часа, според двама служители от офиса в Букурещ.

Информационната агенция се позовава на седем души, които са работили по програмата и са подписали договори, които не им позволяват да говорят публично за нея.

В рекламните материали Alexa е представена като живееща в "облак" и ставаща винаги по-умна, но като при много софтуерни инструменти, създадени така, че да се учат от опита, хората вършат част от обучението, отбелязва Блумбърг.

Amazon никога не е разкривал публично ролята на този свой екип или факта, че човешката намеса е част от гласовата технология на Alexa.

Говорител на Amazon посочи, че служителите нямат пряк достъп до информация, която да идентифицира говорещия или профила, от който идва записът.

Блумбърг обаче отбелязва, че записите са свързани с номер на профила, серийния номер на устройството и първото име на собственика.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Израелската армия удари висши лидери на групировката Хамас в столицата на Катар (ВИДЕО)
Кая Калас: Само тази година ЕС ще предостави 25 милиарда евро подкрепа на Украйна
AI: Как чатботовете се отразяват на психичното ни здраве?
Ще попадне ли Лукойл в следващия пакет от санкции на ЕС?
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята