TikTok се оттегля от Хонконг

TikTok се оттегля от Хонконг

Платформата за кратки видеа TikTok се оттегля от пазара в Хонконг до няколко дена, докато други технологични компании, включително Facebook и WhatsApp, бавят исканията на властите за получаване на лични данни на потребителите, предаде „Ройтерс“.

Приложението, което е собственост на базираната в Китай ByteDance, взе решение да напусне региона след въвеждането на нов закон за национална сигурност в полуавтономния град.

По-рано от компанията съобщиха, че няма да се подчинят на Пекин за цензуриране на съдържание и достъп до потребителски данни, в случай че бъдат отправени такива искания.

В Хонконг TikTok разполага с около 150 хил. потребители, а в световен мащаб приложението е изтеглено над 2 млрд. пъти. Подобна апликация за споделяне на кратки видеа ByteDance има и на територията на Китай.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на златото се срина и всички се питат защо
Русия удари с дронове детска градина в Харков
Нов транспортен коридор през Гърция, България и Румъния ще свръзва Егейско и Черно море
Огромна вълна преминава през Млечния път - и учените не знаят защо
Приватизация на войната: Глобалният бизнес с наемници процъфтява
Kaufland представи нова продуктова линия свежа риба и морски дарове със сертификат TÜV AUSTRIA
Президентът наложи вето на част от измененията в Закона за специалните разузнавателни средства
„Кръстниците на AI“ и публични личности настояват за спиране на развитието на изкуствения суперинтелект