WhatsApp споделя телефоните на потребителите с Facebook
Приложението за текстови съобщения WhatsApp, което има вече над 1 млрд. потребители, обяви, че потребителите вече ще получават съобщения, изпратени директно от рекламиращите компании.
Според новите правила, представени вчера, приложението ще сподели с Facebook телефонните номера на потребители си, съобщават информационните агенции. Соцалната мрежа купи WhatsApp през 2014. Макар че даде огромната сума от 21,8, млрд. долара, Facebook не е получила никакви приходи от безплатното приложение.
Така потребителите на WhatsApp ще започнат да виждат таргетирани продуктови реклами, както и препоръки за приятелства във Facebook.
WhatsApp подчертава, че Facebook няма да има достъп до съобщенията – те са криптирани. Компаниите няма да дават телефоните на потребителите на рекламодатели.
Ще проучим начините, по които рекламодателите и потребителите могат да общуват пряко – това включва възможностите за директни поръчки, транзакции, получаване на информация за доставки, отзиви, съобщения за нови продукти и услуги, става ясно от съобщението на WhatsApp.
Споделянето на данните ще е доброволно, но ще се активира по подразбиране. Ако потребител не иска да споделя номера си с Facebook, може да откаже чрез настройките на приложението.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът прие на първо четене изтеглянето на нов дълг от 3,8 млрд. евро
България |Горещините вече са новото нормално, предупреждава службата „Коперник“
ЕС |Спад на фондовите борси в Европа*
Финанси |Прокурорската колегия на ВСС ще пита следователите кой иска да оглави Националното следствие
България |Абровски: Разработваме нови национални стандарти за производство на храни
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Радев: Нито едно евро, нито цент, няма да бъдат отнети от българския пенсионер
България |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.