Китай развива "Хавай на Изтока"
Китай планира да отвори и популяризира едно от най-атрактивните в страната места за чуждестранните туристи - остров Хайнан.
Китайските власти искат да променят острова, който е с размерите на Белгия и е наричан Хавай на Изтока. Те планират да го направят зона за свободна търговия и хъб за чуждестранни инвестиции, хазарт, туризъм, почивка и лукс до 2020 г.
Също както в основната част от китайската територия обаче интернетът на Хайнан е силно ограничен, а достъпът до основните западни сайтове е блокиран.
Очаква се това да се промени. Провинциалното правителство на острова е издало план в официалния си сайт, посочвайки, че Facebook, YouTube и Twitter ще бъдат разрешени на чужденците, предава Business Insider. Туристите ще могат да влизат в платформите в определени райони в два от градовете на Хайнан - Хайкоу и Саня.
Все още не е ясно дали местните хора ще могат да влизат в социалните мрежи.
Планът включва още островът да се рекламира с 2000 минути промоционални видеоклипове по телевизиите BBC и CNN. Туристическото развитие на острова за чужденците все пак се очаква.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Служебният вътрешен министър: Масово машините за гласуване работят нормално, проблеми има при под 1%
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.