Франция забранява дизеловите атомобили

Франция забранява дизеловите атомобили

Франция иска поетапно да прекрати използването на дизелово гориво от частния транспорт и да внедри система за идентифициране на най-замърсяващите транспортни средства. Това обяви премиерът Манюел Валс, цитиран от „Ройтерс”.

Следващата година правителството ще стартира система за идентифициране на автомобили, която ще категоризира превозните средства по обема на произвежданите от тях вредни емисии. „Това ще позволи на местите власти да ограничат достъпа на най-замърсяващите коли до градовете”, заяви Валс.

„Във Франция дълго време облагодетелствахме дизеловите двигатели. Това беше грешка и ние постепенно ще я поправим, интелигентно и прагматично”, подчерта Валс.

Около 80% от френските шофьори управляват автомобили с дизелов двигател.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца