37% спад на продажбите на коли в Япония

37% спад на продажбите на коли в Япония

Продажбите на нови автомобили, камиони и автобуси в Япония през март са спаднали с 37% спрямо миналата година, предаде "Франс прес". Причината е опустушителното земетресение и цунами, които засегнаха тежко производството и доставките в сектора.

Общият брой на продадените леки коли през март е 279 389, с което се отбеляза осмият пореден месец на спад, съобщиха от Японската асоциация на автомобилните търговци. Земетресението с магнитуд 9.0, регистрирано преди три седмици, причини катастрофално цунами, което опустоши североизточните крайбрежни райони на азиатската страна и засегна производството на всички местни автомобилостроителни компании.

Монтажът и производството на части дори бяха спрени временно, след като компаниите нямаха електричество. Продажбите на автомобили, измервани чрез регистрациите на нови превозни средства, се считат за ключов показател за потребителските разходи в страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски отговори на Тръмп: Украйна никога не е била и никога няма да бъде пречка за мира
Температурите падат, в петък идват нови валежи от дъжд и сняг
Корпоративните отчети подкрепиха европейските фондови борси*
На днешната дата, 16 януари. Рождениците днес
Мария Корина Мачадо подари Нобела си за мир на Доналд Тръмп
Как да превърнете перфекционизма в едно от вашите най-силни качества
АПС прие и върна веднага неизпълнен третия мандат. Радев: „Отиваме на избори“
Американските законодатели внасят законопроект за създаване на запас от критични минерали на стойност $2,5 млрд.