Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|ABB строи завод в Пловдив с 600 нови работни места

ABB, водеща сила за технологии и автоматизация, планира да инвестира около 23 милиона долара за изграждането на своя втори завод-инвестиция „на зелено” в България. Новото предприятие се създава с цел да поддържа силния растеж на АBB в производството на енергетично и автоматизирано оборудване и да посреща бъдещото търсене на тези продукти в Европа.
Заводът в района на Пловдив ще играе ролята на вътрешен доставчик на ABB на продукти с ниско и средно напрежение. Когато заводът бъде завършен изцяло, в него се очаква да работят около 600 души.
Производствената база ще бъде построена върху обща площ от около 15 000 квадратни метра и по план трябва да бъде пусната в действие до края на 2013 г. Това е втората мащабна инвестиция на ABB в района на гр. Пловдив. Първият завод -инвестиция на зелено бе построен през 2009 г. и понастоящем осигурява работа на над 700 души.
ABB функционира в България чрез три компании в пет различни локации. Трите производствени бази на ABB са разположени в Петрич, Севлиево и Раковски. Новата инвестиция на зелено ще бъде четвъртото предприятие на ABB в България. С него общият брой на служителите на ABB в България ще достигне 1800.
ABB е лидер в технологиите за производството на енергетично и автоматизирано оборудване, които дават възможност на битови и промишлени клиенти да подобрят ефективността си, намалявайки вредното влияние върху околната среда. Концернът ABB има свои компании в над 100 страни в света и повече от 145000 служители.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Испания залага на имиграцията за облекчаване на недостига на работна ръка
Свят |ЕК ни дава на съд за непълно въвеждане на правилата за командированите водачи
ЕС |Goldman Sachs: Твърде рано е да се тревожим за балон в BigTech
Финанси |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Наука и Здраве |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Общество |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
България |Островът Ташироджима: Царството на котките
Любопитно |Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Финанси | Коментари |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.