Япония ще отпусне 205 млн. долара в подкрепа на електрически самолетни системи

Икономика

Япония ще субсидира системи за водородни горивни клетки и друго оборудване на стойност 30,6 млрд. йени (205 млн. долара), съобщи в неделя бизнес всекидневникът Nikkei, цитиран от Ройтерс.

Решението на правителството има за цел да подкрепи разработването на компоненти за електрически самолети с намалени емисии на въглероден диоксид (CO2), посочва вестникът.

Очаква се Министерството на търговията да представи политиката на работна група на съвета на министерството, каза още изданието.

Правителството ще отпусне 17,3 млрд. йени за разработване на системи за водородни горивни клетки за самолети и 13,3 млрд. йени за системи за управление на двигатели с нисък разход на гориво, съобщи Nikkei.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
25 безполезни, но много любопитни факти