Мъск призна за рязък спад на приходите на Twitter

Мъск призна за рязък спад на приходите на Twitter

Новият собственик на Twitter Илон Мъск призна за спад в приходите на на компанията, в свой статус в социалната мрежа. 

Според някои оценки Twitter губи по четири милиона на ден, откакто Мъск е собственик.

Причината, според самия Мъск е натиск от страна на "активисти върху рекламодателите". 
Приходите са паднали рязко, въпреки, че нищо не се е променило в модерирането на съдържанието на социалната медия, отбеляза той.

„Направихме всичко възможно да успокоим активистите. Сериозна грешка! Те се опитват да унищожат свободата на словото в Америка“, написа Мъск. 

По-рано през седмицата световният козметичен гигант L'Oreal обяви, че се присъединява към други големи корпорации сред които е General Motors и спира рекламните си бюджети в Twitter, докато се изяснят новите правила за модерация на съдържание в мрежата.

Междувременно днес стана ясно, че е задействана мащабна вълна на съкращения в социалната мрежа, която ще засегне около 50% от служителите ѝ в цял свят.

Преди това Мъск отмени допълнителни почивни дни за служителите на компанията.

Допълнителният почивен ден за служителите на компанията беше въведен по време на пандемията от коронавирус и отмяната му се смята за още един знак за недоволството на Мъск от съществуващата корпоративна култура на компанията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?