Nokia си търси нов шеф

Икономика

Телкомуникационният гигант Nokia си търси нов генерален директор на компанията, който да наследи поста от Ори Пека Каласвуо, твърди Wall Street Journal.

Според анонимен източник на всекидневника, административният съвет на компанията трябва да вземе решение до края на месеца. Слуховете носят, че Nokia е поела нов курс към промяна, но говорителката на компанията в САЩ отказва да коментира тази информация.

Ако тя все пак бъде потвърдена, това би означавало завой в политиката на административния съвет, който през май изрази подкрепата си за сегашния директор Каласвуо. Наскоро председателят на административния съвет Йорма Олила призна, че резултатите от предишната година не са задоволителни, но въпреки това заяви пред общото събрание на акционерите, че "съветът подкрепя ръководството на компанията".

Каласвуо стана генерален директор на Nokia през 2006 г., година преди Apple да пусне хитовия си iPhone и преди да дойде вълната от мултифункционални телефони. Докато беше направен този завой в сектора, Nokia предлагаше обикновените си добре познати мобилни апарати.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Теодора Георгиева: Най-голямото предизвикателство е да се научиш на търпение
На днешната дата, 13 май. Рождениците днес
6 храни и напитки, които ще подобрят тонуса на спортуващите
Новост в частния образователен сектор: Maple Bear Саnadian School стъпва в България с иновативен образователен франчайз модел
Три вида хора, от които зависи успехът на всяка компания
Мобилни читални в софийските паркове
Китай нареди на Ферари да изтегли над 600 автомобила
Призив за ограничения: Премиерът Моди призовава индийците да се въздържат от покупка на злато за година