Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|UBS съкращава 3500 работни места

Швейцарската банкова група UBS обяви, че ще съкрати 3500 работни места в световен мащаб като част от своята програма за спестяване на разходи, предава BBC. Около 45% от загубите на работни места ще бъдат в инвестиционната банка на групата.
Този ход се очаква, след като банковата група обяви плановете си миналия месец да намери 2 млрд. швейцарски франка ($ 2,5 млрд.) от годишни икономии. Банката заяви, че ще изпълни плана за своите спестявания до 2013 г. чрез съкращения.
Миналия месец UBS отчете спад от 49% в тримесечната печалба, което беше по-лошо от очакваното, след като бизнесът беше ударен от слаба търговия и високата стойност на швейцарската валута. "Очаква се 45% от съкращенията да бъдат в инвестиционната банка, 35% от Wealth Management и швейцарската банка, 10% от глобалното управление на активи и 10% от Wealth Management Americas", казва банката в изявлението си .
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Учени от САЩ и Япония разкриват нови данни за „призрачните“ частици неутрино
Наука и Здраве |Проучване: Ограничаването на приема на захар през първите две години от живота е полезно за сърцето
Наука и Здраве |8-и банково-финансов форум: Лични финанси - инвестиции, доходност и има ли „живот извън банките“?
8-и банково-финансов форум |Северна Корея е откраднала милиарди долари в криптовалута и от технологични фирми
Свят |Акциите на SAP се обръщат надолу след нова прогноза за бизнеса с облачни услуги
Бизнес |Желязков: Имаме месец да решим как да подходим към „Лукойл Нефтохим“ след американските санкции
България |Цената на златото се срина и всички се питат защо
Финанси |Как експеримент с оптични влакна може да спаси застрашените косатки?
Наука и Здраве |Илия Лингорски: Фискалната устойчивост остава нашият тест за отговорност
8-и банково-финансов форум |Тръмп наложи санкции на руски петролни гиганти: Разговорите с Путин не водят доникъде
Енергетика |8-и банково-финансов форум: Предизвикателствата пред България при въвеждането на еврото
8-и банково-финансов форум |8-ия банково-финансов форум: Световната банка за перспективите пред икономиката ни
8-и банково-финансов форум |ЕС преосмисля климатичната си стратегия
ЕС |

Коментари
Няма въведени кометари.