БИСЕРА ще обслужва плащания в евро

БИСЕРА ще обслужва плащания в евро

На свое заседание днес Управителният съвет на БНБ одобри система за плащания в евро като издаде лиценз за извършване на дейност като оператор на платежната система на „БОРИКА – БАНКСЕРВИЗ” АД.

Системата е с наименование БИСЕРА7-EUR и е предназначена да обслужва клиентски преводи в евро в рамките на един работен ден. Базирана е на правилата, практиките и стандартите на Единната зона за плащания в евро (SEPA). За изпълнение на преводните нареждания се използват SEPA платежните инструменти – SEPA кредитен превод и SEPA директен дебит, се посочва в съобщение на БНБ

„БОРИКА – БАНКСЕРВИЗ" АД ще изгражда взаимни връзки с други SEPA съвместими клирингови къщи за изпълнение на нареждания за превод в евро. Дружеството вече е сключило договори за изграждане на взаимни връзки със системата на Дойче Бундесбанк „SEPA-Clearer” (Германия) и със системата на Equens SE (Холандия), които вече са в реална експлоатация, уточняват още от БНБ.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Лятото не е само сезон - то е двигател на по-високите печалби в някои бизнеси
Как да се отървете от токсичния позитивизъм на работното място?